Biblioteka

        Šiandieninė mokyklos biblioteka – informacinis centras, mokymo ir mokymosi vieta su modernia technine baze, su savo informaciniais fondais ir veikla, sudarančia sąlygas bendruomenės tobulėjimui, jos informacinės kultūros ugdymui, kūrybai, džiaugsmingam ir maloniam mokymui ir mokymuisi.

 

Bibliotekininkė Jūratė Plaktonytė


Darbo laikas:
PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienis


8:10 - 10:10

15:40 - 16:40

8:00 - 13:30

14:30 - 16:30Pietų pertrauka 12:05 - 12:35


Bibliotekoje tvarkomi, saugomi, į namus išduodami spaudiniai.

Yra kompiuterizuota darbo vieta bibliotekininkui, 5 kompiuterizuotos darbo vietos mokiniams, mokytojams, mokyklos darbuotojams, mokinių tėvams, 1 spausdintuvas – kopijavimo aparatas.

Mokyklos bibliotekos fondas vedamas į kompiuterinę programą „TAMO“.

Bibliotekos stende organizuojamos naujienų ir teminės parodos, pažymimi rašytojų, poetų jubiliejai, valstybinės šventės, eksponuojamos mokinių piešinių parodos.

Bibliotekoje nuolat skelbiama informacija apie gautą naują literatūrą bibliotekos parodoje „Naujos knygos“. Bibliotekoje vedamos popietės, konkursai, netradicinės pamokos, kurių metu  plėtojamas IKT ir kitų informacijos šaltinių panaudojimas.     ________________________ 


VEIKLOS BIBLIOTEKOJE

 • Šiaurės šalių savaitė 2021 (plačiau skaitykite čia)
IMG_20211115_093738
 • Projektas "Baltų literatūros savaitė" (plačiau skaitykite čia)
collage 3
 • Šiaurės šalių savaitė 2019 (plačiau skaitykite čia)
collage
 • Kūrybinės dirbtuvės "Mano Helovino filmukas" Mokėmės dirbti su IT technologijomis ir sukūrėme filmuką helovino tematika. 
IMG_20191022_102642
 • Akcija "Seku seku pasaką" Vyresni mokiniai persirengė į personažus ir skaitė jaunesniesiems mokiniams pasakas.
IMG_20200226
 • Viktorina "Draugaujame su knyga" (plačiau skaitykite čia)
Viktorina
 • Popietė-improvizacija "Aš - Astridos Lindgren kūrinių herojus" (plačiau skaitykite čia)
                                         improvi
 • 2017 metų spalis - mokyklų bibliotekų mėnuo (plačiau skaitykite čia)
biblioteka2017
 • Kalėdų nykštukų dirbtuvėse. Gražiausioms metų šventėms besibeldžiant į mūsų namus ir širdis, PUG vaikai ir pradinių klasių mokiniai susirinko 2016 m. gruodžio 21 d. Kalėdų nykštukų dirbtuvėse bibliotekoje. Čia jie gamino spalvingus blizgius atvirukus ir ypatingus šventinius knygų skirtukus. Šias gėrybes vaikai dovanos savo artimiesiems, mokytojams, džiaugsis ir naudos patys. Dirbdami kartu nykštukai dalinosi priemonėmis, mokė vieni kitus, gėrėjosi vieni kitų darbeliais. Pasibaigus mažųjų nykštukų dirbtuvėms, vyresni mokiniai, pamatę kūrybiškus atvirukus ir skirtukus, patys pasiraitojo rankoves ir kibo kurti savuosius. Biblioteka atsisveikina su vaikais ilgoms dviems savaitėms ir laukia jų sugrįžtant pailsėjusių, kupinų gerumo ir vilties.

nykstuku Kaledos1

 • Akcija ,,Suklijuok knygą“. Visą 2016 m. lapkričio mėnesį mokyklos bibliotekoje vyko akcija ,,Suklijuok knygą“, kurioje buvo kviečiami dalyvauti vaikai ir mokiniai, mokytojai bei kiti suaugę. Per visą akcijos laikotarpį mokiniai per pertraukas, laisvas pamokas ar klasės valandėles ,,pagydė“ net 130 knygų. Didelis dėmesys buvo skirtas šiek tiek rečiau vartomoms enciklopedijoms, žinynams, žodynams, kurie net ir nuo savo svorio lentynose įplyšta. Akcijai besibaigiant, mokiniai pajuto varžymosi smagumą: žinodami savo ir draugo sutaisytų knygų skaičių, siekė savo rezultatą pagerinti, aplenkiant draugą. Džiaugiamės, kad konkuruodami mokiniai elgėsi sąmoningai ir dėl skubėjimo nenukentėjo darbų kokybė. Dažna knyga privertė vaikus ir bendradarbiauti – klijuojant atsiskyrusius lapus tik draugui juos suglaudus. Visi akcijos dalyviai, atlikdami šį prasmingą darbą, gavo socialinės veiklos minučių, o patys aktyviausieji – ir saldų, smegenims naudingą prizą. Tvarkydami pačių ar kitų rankomis įplyšusias knygas, mokiniai mokėsi tausoti gana trapias, bet tokias vertingas knygas, jas gerbti ir skaityti atsargiau.
knygasuklijuok1
 • Pirmoji diena bibliotekoje. 2015 m. rugsėjo 8 d. bibliotekoje pirmą kartą apsilankė pirmokai. Mokiniai kartu su mokytoja Jolita Pranskūniene apžiūrėjo bibliotekos patalpas, peržvelgė lentynas, kuriose galima rasti vaikiškos literatūros, susipažino su mažųjų bibliotekos lankytojų taisyklėmis. Džiugu, jog visi pirmokai žinojo, kad bibliotekoje reikia elgtis gražiai: stengtis elgtis taip, kad netrukdytų sau ir kitiems. Būsimi mažieji skaitytojai buvo supažindinti, su knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka. Po trumpos ekskursijos po biblioteką pirmokai dalyvavo viktorinoje „Kelionė į pasakų pasaulį“, piešė mėgstamiausio pasakos herojaus paveikslą, dalinosi įspūdžiais apie įdomiausias vaikiškas knygas.
IMAG1kl
 • Knygos skirtukas tavo knygelei. Bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas 1 klasės mokiniams „Knygos skirtukas tavo knygelei“. Prieš knygelių skirtukų piešimą pirmokai prisiminė skaitytas ar girdėtas pasakas, aptarė mėgstamiausius pasakų herojus. Bibliotekininkė papasakojo, kad daug žmonių dirbo, kol sukūrė ir išspausdino knygelę, todėl skaitytojams reikia branginti ir saugoti ją, o skirtukai labai reikalingi, kad nepasimestų dar neperskaityti knygos puslapiai. Mažiesiems bibliotekos lankytojams buvo parodyti vaikiškų knygelių skirtukai, kuriuos gamino kiti bibliotekos lankytojai. Taip prasidėjo svarbiausio šio renginio dalis – skirtuko savo knygelei piešimas. Vėliau biblioteka virto tikromis kūrybinėmis dirbtuvėmis. Savo rankomis pirmokai nesunkiai pasidarė gražių knygų skirtukų.
bibliotskirt
 •  Viktorina „Pasauliu netikiu, o Pasaka – tikiu... 2015 m. spalio mėnesį vyko bibliotekos organizuojama viktorina „Pasauliu netikiu, o Pasaka – tikiu...“. Išmėginti savo žinių atskubėjo 2–4 klasių mokiniai. Pradinukų jau laukė paruošta užduočių kraitelė iš įvairių pasakų. Mokiniams teko ne tik teisingai, bet ir labai greitai atlikti įvairias užduotis, susijusias su skaitytomis pasakomis ir jų veikėjais. Prieš pradedant viktoriną, pasiskirstėme į keturias mišrias komandas. Kiekvienos komandos laukė 3 nelengvos užduotys: reikėjo atsakyti į pateiktus klausimus, surinkti iš atskirų detalių pasakos herojaus atvaizdą, nupiešti knygos viršelį. Pakvietėme 5 klasės mokines pabūti vertinimo komisijos narėmis. Visoms komandoms šauniai sekėsi, tad pralaimėjusių nebuvo. Mokiniai ne tik patikrino savo žinias, sugebėjo draugiškai ir sparčiai atlikti užduotis, bet ir gavo gardžių dovanų.
bibliotvikt
 • Išvyka į Vilniaus knygų mugę. 2016 m. vasario 25 d. dramos ir raiškiojo būrelių mokiniai bei geriausi bibliotekos skaitytojai kartu su bibliotekininkėmis D. Bisigirskiene ir S. Šimoniene lankėsi Vilniaus knygų mugėje „Personažas ieško autoriaus“. Ši mugė – reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje, kuriame svarbiausia – skaitytojas, knygos, bendravimas ir kultūriniai renginiai. Mokiniai apžiūrėjo įvairių leidyklų stendus, įsigijo knygų, dalyvavo įvairioje kultūrinėje programoje: stebėjo knygų pristatymus, matė mugėje įregtą televizijos ir radijo stotį, bei tiesiogiai rodomą laidą joje, žiūrėjo lėlių spektaklį „Stebuklingas Pelenės laikas“, dalyvavo  įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse. Džiaugiamės, jog dalyvavimas Vilniaus knygų mugėje skatina mokinius domėtis knygomis, o juk skaitymo skatinimas yra itin svarbus ugdant jaunąjį skaitytoją.                     

  knyga


Klasės valandėlės bibliotekoje

2016 m. kovo 7-11 dienomis mokyklos bibliotekoje vyko netradicinės klasių valandėlės. Pirmieji bibliotekos duris pravėrė 5 klasės mokiniai kartu su klasės vadove I. Rodaitiene. Jie dalyvavo paskaitoje „Kaip bibliotekoje išdėstytos knygos“. Penktokai buvo supažindinti su bibliotekos fondais, knygų išdėstymo tvarka juose. Mokiniams buvo paaiškinta, jog visos knygos esančios atvirame bibliotekos fonde yra išdėstytos pagal temas (UDK skyrius). Po paskaitos mokiniai su klasės vadove ir bibliotekininkėmis dalinosi mintimis apie mėgstamas knygas, knygų vietą bei svarbą žmogaus gyvenime.

8 klasės mokiniai kartu su klasės vadove D. Autukiene dalyvavo bibliotekininkių organizuotoje viktorinoje „Lietuva – mano kraštas“. Mokiniai pasidalijo į komandas pagal etnografinius Lietuvos regionus. Viktorinos klausimai buvo parengti istorijos, gamtos, geografijos temomis. Aštuntokai pasitikrino savo žinias, turėjo galimybę įsivertinti. 

6 klasės mokiniai dalyvavo klasės vadovės organizuotoje popietėje bibliotekoje „Draugystė – tiesos ieškojimas kartu“. Naudodamiesi bibliotekos fondais: knygomis, kompiuteriais mokiniai rinko medžiagą apie draugiškumą, rengė pateiktis, rinko draugiškiausią klasės mokinį.

Dovilė Bisigirskienė, bibliotekininkė

 Skirmantė Šimonienė, bibliotekininkė


Skaitovų naktis „Versiu knygos lapus ir stebuklai pabus“


2016 m. balandžio 15-16 dienomis mokykloje vyko jau tradicinė skaitovų naktis „Versiu knygos lapus ir stebuklai pabus“. Šiemet ji buvo skirta Bibliotekų metams. Džiaugiamės ir dėkojame  į mūsų kvietimą atsiliepusiems ir kartu su mumis smagiai laiką praleidusiems Jonavos rajono Upninkų mokyklos mokiniams ir jų mokytojai Margaritai Danilevičienei.

Kartu su mokyklos bibliotekininke Dovile Bisigirskiene bei maironiečių būreliu organizuodami šį renginį norėjome, kad veiklos, užsiėmimai mokiniams patiktų, paliktų tik geriausius įspūdžius. Todėl šįkart  mokiniai įvairiose veiklose dalyvavo keliaudami ir sustodami vis kitoje karalystėje. Kūrybos karalystėje vaidino pasakas, Išminties karalystėje sprendė šaradas, diskutavo, kas geriau: kompiuteris ar knyga, Žinių karalystėje ieškojo mokykloje paslėptų patarlių, dalyvavo žiniukų mūšyje, Ramybės karalystėje skaitė gražiausias lietuviškas pasakas.   

Viso renginio metu stebėjomės ir džiaugėmės mūsų mokinių kūrybiškumu, aktoriniais sugebėjimais, turimu žinių bagažu, bendradarbiavimu.

Skaitovų naktis prabėgo nepastebimai. Ryte beliko pasidalinti įspūdžiais, mintimis apie renginį ir palinkėti vienas kitam kitais metais vėl susitikti.

Aistė Pilipavičiūtė, lietuvių kalbos mokytoja

 
  2022 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.