Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017 veiklos

2017-03-24

Kovo 20 dieną visa mokykla pradėjo Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017 veiklas, akcentuojančias draugystę, pagarbą ir palaikymą ne tik šią savaitę, bet ir per visą gyvenimą. Atidarymo renginio veikla ,,Mano kūnas - ne ginklas" kvietė mokinius bendrai apsvarstyti, ką pozityvaus bei smagaus veikti su draugais ir dėl draugų. Savo įžvalgomis mokiniai pasidalino sukurdami Tikro Draugo paveikslą.

Kovo 21 d. IUG ir PUG vaikus aplankė netikėtas svečias - draugiškas meškutis, kuris pasakojo mažiesiems apie draugystės džiaugsmus ir rūpesčius. Atsinešęs draugystės maišelį, meškutis pakvietė vaikus pasišnekučiuoti, koks turi būti tikras draugas, kokia draugystė yra pati tvirčiausia. Vėliau meškutis pakvietė savo pagalbininkus, 7 klasės mokinius, kurie padėjo kiekvienam IUG ir PUG vaikui pasigaminti savo mažąjį draugą - meškutį. Mokiniai kartu sugalvojo ir vardus naujiesiems bičiuliams. Džiaugiamės galimybe draugiškai ir kūrybiškai bendrauti ir bendradarbiauti.

Kovo 22 d. dramos ir maironiečių būrelių nariai pakvietė visus 5-10 klasių mokinius į etiudų ,,Iš mokyklos gyvenimo" peržiūrą. Mokiniai stebėjo įvairius bendraamžių sukurtus etiudus, kuriuose buvo analizuojamos įvairios kasdienės situacijos. Vėliau, kartu su socialine pedagoge Jolanta Vilkaite, mokiniai analizavo etiuduose matytas situacijas, bandė ieškoti sprendimų, kaip kitaip galėjo pasisukti veiksmas matytuose vaizdeliuose. O dailės ir menų būrelių nariai dalyvavo rajono socialinių pedagogų akcijoje ,,Draugystės takas“.

Kovo 23 d. tęsiant veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017 veiklas pakvietėme 1-4 kl. ir 5-10 kl. mokinius į pokalbį ,,Nelauk, kol sunkumai užaugs. Papasakok!".

Kovo 24 d. mokykloje įvyko veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017 baigiamieji renginiai. Visai bendruomenei buvo pristatyti vykdyto Laimės kriterijų tyrimo rezultatai: laimingiausi – 2-os klasės mokiniai tarp pradinių klasių ir 7-os klasės mokiniai tarp vyresniųjų. Pagal tai, koks laimės kriterijus būdingiausias klasei, pirmokai yra inovatiškiausi, antrokai - naudingiausi, trečiokai jaučiasi šauniausi, o ketvirtokai - užtikrinčiausi. Penktokai tapo mylimiausiais, šeštokai - bendruomeniškiausiais, septintokai jaučiasi išmintingiausi, o aštuntos klasės mokiniai ramiausi. Linksmiausi mūsų devintokai, o energingiausi - vyriausi dešimtokai.

Devintos klasės mokiniai pristatė savo ir etikos mokytojos ruoštą plakatą ,,Draugiškiausio mokinio savybės", visus vaizdžiai kviečiantį siekti būti puikiu draugu kitam.

Visų savaitės veiklų svarbiausias momentas - tradiciniai Draugiškiausio vaiko ir mokinio apdovanojimai. Ikimokyklinės grupės vaikai draugiškiausia išrinko Egidiją K., priešmokyklinės - Andrėją M. Pirmos klasės mokiniai geriausia drauge laiko Agnę B., antroje klasėje draugiškiausia yra Natalija L., trečioje - Viltė Marija M., o ketvirtoje - Rugilė P. Penktos klasės mokinė Simona K., šeštos klasės mokinys Lukas K., septintos klasės mokinė Dovilė Š., aštuntos kl. mokinys - Nojus G., devintokė Viktorija M., ir dešimtos klasės mokinys Rokas R. tapo vyresnių klasių draugiškiausiais mokiniais. Linkime šiems mokiniams rodyti patį geriausią pavyzdį ne tik savo klasės, bet ir visiems mokyklos vaikams bei mokiniams.

Skirmantė Šimonienė, psichologė

Jolanta Vilkaitė, socialinė pedagogė