Vasarą ir vėl pasitikome Paberžėje

2016-06-10

Tradiciškai, pasibaigus mokslo metams, 20 geriausių mokyklos valančiukų, maironiečių bei menų būrelio vaikų kartu su vadovėmis vasarą pasitinka Kėdainių rajone įsikūrusioje Paberžėje. Čia mes atvykstame jau aštuntą kartą.

Pasak stovyklautojų, šiemet laikas, praleistas „Vasaros akademijoje 8“, prabėgo kaip niekada greitai. Turbūt dėl to, kad mokiniai kasdien dalyvavo vis kitose, įvairiose veiklose. Visų pirmą, mūsų mokiniai buvo labai kūrybiški: tapė Paberžės apylinkes ir dekoravo jose rastus akmenėlius, maironiečiai kūrė eiles, netgi legendas ir mitus, apie prieš daugelį metų Paberžėje vykusius sukilimus, valančiukai parengė daug įvairių plakatų, raginančių būti sveikiems ir be žalingų įpročių. O kur dar pačių stovyklautojų vakarais rengiamos programos prie laužo, įvairūs protmūšiai, vaidinimai, viktorinos, geriausių stovyklautojų rinkimai. Dėkojame ir mus stovykloje globojusioms 1863 metų sukilimo muziejaus vadovėms Reginai ir Alinai už aprodytus svarbiausius Paberžės objektus, vestas edukacines pamokas, šiltą priėmimą.

Būrelių vadovės Svetlana, Laima ir Aistė džiaugėsi kūrybiškais, aktyviais, organizuotais, labai gerais vaikais stovykloje. Visi tikimės, kad kitąmet mes čia vėl grišime.

Už suteiktą galimybę stovyklauti Paberžėje esame dėkingi VšĮ „Kretingos maistas“ generalinei direktorei Alisai Norkuvienei, ūkininkams Vladui Tuzovui,  Danui Venzbergui ir Jūratei Venzbergienei, Broniui Ragaišiui, IĮ savininkei  Zitai Sabeckienei, Arvydui Stankevičiui.

Svetlana Vorobjova, Laima Mačiūnienė, Aistė Pilipavičiūtė, būrelių vadovės