SKAUTŲ sezono uždarymas „Algebrinė notacija“ '17

2017-09-17

Savaitgalį Jonavos miškų urėdijos poilsiavietėje vyko Lietuvos skautijos KAUNO krašto SKAUTŲ sezono uždarymas „Algebrinė notacija“ '17. Po smagios sezono atidarymo rikiuotės dalyviai suskirstyti į dvi komandas - baltųjų ir juodųjų. Ir dar suskirstyti į šachmatų žaidimo figūras - rikius, pėstininkus, žirgus ir kt. Kiekviena komanda turėjo karalių ir karalienę. Pirmoje programos dalyje visų amžiaus grupių - jaunesnieji, skautai ir patyrę skautai - BALTIEJI ir JUODIEJI - statė bokštus, kūrė vėliavas - ruošėsi mūšiams - ir šachmatų, ir tikram... Antroje programos dalyje vyko tikrasis ir šachmatų mūšiai. Tikrojo mūšio metu reikėjo užkariauti priešininkų bokštą, pagrobti vėliavą, pagauti karalių arba karalienę. Praradus gyvybę, mūšio dalyviai ją atgauti galėjo "pragare" atlikę užduotis. Kitas mūšis vyko ant "šachmatų lentos" - gyvasis šachmatų mūšis. "Gyvos" šachmatų figūros judėjo didžiulėje pievoje nupieštoje šachmatų lentoje. Tai nereli patirtis įvairaus amžiaus skautams.
Vakaro rikiuotėje skambėjo "baltųjų" ir "juodųjų" šachmatų figūrų šūkiai. Vakaro laužas, kurį vedė Šventosios tunto Medeinės draugovės (Bukonių) laužavedės Greta, Gustė ir Gabija, taip pat skambėjo Algebrinės notacijos atgarsiai.
Sezonas uždarytas, bet ramybės nebus. Laukia Lietuvos skautų 100-ečio darbai, kurių didžiausias - 100-ečio stovykla Rumšiškėse...

Dalia Autukienė, Jolita Pranskūnienė, skautų vadovės

Daugiau nuotraukų čia