Skaitovų vakaras

2022-05-05

2022 m. gegužės 5 dieną mokykloje-daugiafunkciame centre vyko jau tradiciniu tapęs Skaitovų vakaras. 2022-ieji Lietuvoje paskelbti Pranciškaus Skorinos metais, nes sukanka 500 metų, kai Vilniuje buvo įkurta pirmoji Rytų Europoje spaustuvė ir išspausdinta pirmoji knyga Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje - P. Skorinos „Mažoji kelionių knygelė“. Todėl ir mūsų vakaras vadinosi ,,Pakeliaukime su Pranciškaus Skorinos ,,Mažąja kelionių knygele“. Džiaugiamės ir dėkojame į mūsų kvietimą atsiliepusiems ir kartu su mumis smagiai laiką praleidusiems Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokiniams ir jų mokytojai Vitai Montvilienei.

Kartu su kolege Irma Rodaitiene organizuodamos šį renginį norėjome, kad veiklos mokiniams patiktų, paliktų tik geriausius įspūdžius. Todėl šįkart mokiniai tapo knygų spaustuvininkais ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ,,Knygų spaustuvėje“, aktyviai veikė orientacinėse varžybose po Bukonių mokyklą ir jos aplinką, vėliau buvo pakviesti į literatūrinę kelionę, kurioje praturtino savo žinių bagažą literatūros bei istorijos žiniomis.

Reflektuodami džiaugiamės mokinių bendravimu ir bendradarbiavimu, smagiai praleistu vakaru, naujomis pažintimis.

Aistė Pilipavičiūtė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja