Profesinio orientavimo ekskursija „Ateities inžinieriai“

2017-05-11

Gegužės 11 dieną 9-10 klasių mokiniai turėjo galimybę vykti į „Kurk Lietuvai“ ir „Būsiu__“ projektų inicijuota profesinio orientavimo ekskursiją „Ateities inžinieriai“ Kaune ir susipažinti su programuotojo ir inžinieriaus specialybėmis. Ekskursijos metu apsilankėme „Blaster“ erdvėje - inovatyvių įmonių klasteryje, kur įsikūrusios 3 IT įmonės: AdeoWeb, TeleSoftas ir Sneakybox. Mums aprodė visą šių įmonių darbo erdvę, kompiuterizuotas darbo vietas, poilsio ir laisvalaikio kambarius. Įmonės „TeleSoftas“ programuotojas Rokas pristatė ir papasakojo, ką veikia ir kuria programuotojai, kaip jie dirba, kaip leidžia laisvalaikį, atsakė į mus dominančius klausimus. Buvo įdomu sužinoti apie šių įmonių darbuotojų nuveiktus darbus, kuriat žaidimus, programėles telefonams ir kompiuteriams.

Sekantis mūsų kelionės tikslas buvo Kauno LEZ įsikūrusi pramonės automatizavimo ir elektronikos įmonė „Elinta“. Įmonės atstovė Evelina mums papasakojo, kaip įmonė kūrėsi,  kokios yra jos veiklos, ką gamina, su kokiais užsienio partneriais bendradarbiauja. Supažindino su inžinieriaus specialybe ir paskatino mokinius mokytis ne tik inžinierijos, bet ir paprastų specialybių, tokių kaip suvirintojas ar automechanikas, kurios dabar turi didelę paklausą net ir jų įmonėje. Mokiniai liko patenkinti įdomia ir turininga ekskursija ir atsivežė daug gerų įspūdžių iš kelionės.

Dainius Bisigirskas, kūno kultūros mokytojas