Naujienos

Išvyka į Vilnių

2022-11-24

Lapkričio 24-ąją mokyklos šeštokai, septintokai ir aštuntokai lydimi snaigių šokio išdardėjo į sostinę, kur aplankė du lankytinus objektus.

Pirmasis jų – Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Pilies likusios sienos, senovės maketai didelio įspūdžio vaikams nepadarė, tačiau antrame ir trečiame aukštuose didingos menės su baldais, kilimais, paveikslais, koklių pečiais, baroko stiliaus puošyba, aukštų lubų puošmenomis ir įmantrybėmis abejingų nepaliko. Kai kurie mokiniai sakė, kad tokiuose rūmuose ir patys mielai gyventų.

Dar daugiau įspūdžių vaikai patyrė Pinigų muziejuje. Senųjų pinigų paroda ir malonios muziejaus darbuotojos pasakojimai nukėlė į senovę, kur vyko piniginiai mainai, kai žmonės atsiskaitinėjo natūra: grūdais, kailiais, gintaru. Mokiniai sužinojo, kad pinigus sugalvojo kinai. Jų pirmoji valiuta buvo kriauklelės, vėliau panašius į jas ir ėmė gaminti metalinius pinigus, o dar vėliau išrado ir popierinius, nes taip buvo daug patogiau. Vaikai patys kaldinosi muštinį – senovės lietuvių pinigą, svėrėsi ant stebuklingų svarstyklių, kurios nurodė, kiek žmogus kainuotų, jei būtų valiuta eurais, doleriais ir Japonijos jena. Taip pat apžiūrėjo iš vieno cento nominalo sukurtą piramidę, kurios statybai visos Lietuvos žmonės rinko ir dovanojo 1 cento monetas. Sprendė testus, gavo dovanėlių.

Pasivaikščioję po Gedimino prospektą, padiskutavę, kas norėtų gyventi didmiestyje, grįžome namo.


Ernesta Legienė, lietuvių k. mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.